Готуючись до подорожі Україною, варто максимально потурбуватись про захист власного здоров’я. Особливо, зважаючи на те, що здоров’я може підкачати неочікувано та і в незнайомій місцевості. У такій ситуації знадобиться туристична страховка територією України. Туристичний поліс включає обов'язкові для мандрівників опції страхування відповідно до Закону України «Про туризм» та Постанови Кабінету Міністрів України для іноземних громадян.
Що включає туристична страховка для туристів, які подорожують Україною?

Чи покриває туристична страховка воєнні ризики?
Так, страхування покриває нещасні випадки в результаті дії вогнепальної зброї, вибухонебезпечних предметів (міни, гранати, бомби, ракети, інших знарядь ураження та засобів ведення війни).
Чи включає туристичне страхування територією України покриття COVID-19?
Згідно з Постановою КМУ від 9 грудня 2020 року кожен іноземець був зобов'язаний оформляти страховий поліс, який покриває COVID-19. Але наразі ця постанова призупинена. Та ми радимо додати дану опцію до свого поліса, натиснувши на прапорець біля «ДОДАТИ СТРАХУВАННЯ ВІД COVID-19».
Як іноземцю оформити онлайн туристичний поліс Україною?
- Знаходячись у розділі «Туризм» в калькуляторі, оберіть «Україна» у полі Країна/територія поїздки.
- Оберіть «Іноземець (ці)» в полі Кого потрібно застрахувати?
- Ціль страхування: зазначте «Туризм».
- Зазначте дату початку та закінчення дії договору страхування.
- Кількість туристів та вік: одночасно можливо застрахувати до 5 осіб, віком 1-75 років.
- Додати страхування від COVID-19: відмітьте прапорець біля опції «Додати страхування від COVID-19», щоб Ваш туристичний поліс включав покриття даного захворювання.
- Натисніть на оранжеву кнопку «Порахувати». Калькулятор рахує вартість страховки.
- Далі - на кнопку «Купити» та переходьте до етапу введення даних.
- Крок 1 - «СТРАХУВАЛЬНИК» (особа, що укладає договір страхування, - лише дорослі від 18 років): введіть дані паспорта, в полі «Ідентифікаційний код» - 10 нулів, адресу реєстрації - де Ви проживаєте у Вашій країні, номер мобільного телефону, на який прийде код для підписання договору, та email.
- Крок 2 - «ПОДОРОЖУЮЧІ»: введіть ПІБ, відповідно до закордонного паспорта, дату народження та адресу проживання в рідній країні.
- Натисніть на оранжеву кнопку «Підписати договір через sms». Отримавши SMS-код на мобільний телефон, введіть його нижче та натисніть «Оформити договір страхування».
- Далі сайт автоматично переводить на платіжну систему для оплати страховки банківською картою. Після сплати електронний поліс миттєво надходить на вказану електронну пошту та з'являється в особистому кабінеті на сайті.
- Збережіть його та публічну оферту на мобільний пристрій. Для зручності рекомендуємо видрукувати поліс на папері.
Як оформити онлайн туристичний поліс українцю?
- Знаходячись у розділі «Туризм» в калькуляторі, оберіть «Україна» у полі Країна/територія поїздки.
- Оберіть «Українець (ці)» в полі Кого потрібно застрахувати?
- Ціль страхування: оберіть ціль Вашої подорожі.
- Зазначте дату початку та закінчення дії договору страхування.
- Кількість туристів та вік: одночасно можливо застрахувати до 5 осіб, віком 1-75 років.
- Натисніть на оранжеву кнопку «Порахувати». Калькулятор рахує вартість страховки.
- Далі - на кнопку «Купити» та переходьте до етапу введення даних.
- Крок 1 - «СТРАХУВАЛЬНИК» (особа, що укладає договір страхування, - лише дорослі від 18 років): введіть свої паспортні дані, ідентифікаційний код, адресу реєстрації в Україні, мобільний телефон та email.
- Крок 2 - «ПОДОРОЖУЮЧІ»: заповніть ПІБ відповідно до українського паспорта, дату народження та адресу проживання.
- Натисніть на оранжеву кнопку «Підписати договір через sms». Отримавши SMS-код на мобільний телефон, введіть його нижче та натисніть «Оформити договір страхування».
- Далі сайт автоматично переводить на платіжну систему для оплати страховки банківською картою. Після сплати електронний поліс миттєво надходить на вказану електронну пошту та з'являється в особистому кабінеті на сайті.
- Збережіть його та публічну оферту на мобільний пристрій. Для зручності рекомендуємо видрукувати поліс на папері.
Яке страхове покриття передбачає туристична страховка по Україні?
Страхову суму кожен може обрати індивідуально в калькуляторі при оформленні поліса. Чим вища страхова сума, тим більшою буде виплата при захворюваннях.
- Медичні витрати:
- Для громадян України: 30 000 - 100 000 грн.
- Для іноземців: 30 000 - 50 000 грн.
- Нещасні випадки:
- Для громадян України: 30 000 - 100 000 грн.
- Для іноземців: 20 000 - 50 000 грн.
Хто може бути застрахований за даною програмою?
Туристична страховка для подорожі Україною може бути оформлена для українців та іноземних громадян, віком 1-75 років. Оформити та підписати договір (Крок 1 - Страхувальник) може лише повнолітня особа, старша 18 років.
Який термін дії має туристична страховка по Україні?
Ви можете обрати необхідний період страхування відповідно до термінів подорожі. Мінімальний проміжок страхування - 2 дні.
Чи підходить туристична страховка для оформлення візи та посвідки?
Даний поліс підходить виключно для туристичної цілі, для подорожі з гостьовою метою. Якщо бажаєте оформити страховку для візи чи посвідки, вам потрібна Медична страховка для іноземців.
Які опції включає туристичне страхування по Україні?
Швидка невідкладна допомога на місці виклику, проведення первинних діагностичних заходів, надання медичної допомоги з використанням медикаментів.
Амбулаторне лікування: обстеження в обсязі, необхідному для встановлення діагнозу, консультації лікарів, діагностичні дослідження, медикаменти, перев’язочні засоби, необхідні засоби фіксації.
Стаціонарне лікування: консультації лікарів, діагностика, лікування, невідкладне оперативне втручання, медикаментозне забезпечення, перебування в палатах стандартного типу, харчування за нормами, прийнятими у даному медичному закладі.
Транспортування до найближчого медичного закладу, якщо стан здоров’я не дозволяє пересуватися самостійно.
Репатріація тіла до постійного місця проживання в Україні.
Чи діє франшиза для за умовами страховки?
Для громадян України франшиза відсутня. Франшиза для іноземців, які подорожують Україною, становить 2 дні. Виплати здійснюються за страховими випадками, які виникли не раніше третього дня після початку дії договору.
На якій території діє туристична страховка?
Страхування діє на території України, за винятком територій, що містяться в «Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», затвердженому наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004, а також, за винятком населеного пункту, де постійно проживає застрахована особа та населеного пункту, де зареєстрована застрахована особа.
Затверджено
наказом ПрАТ “СК “Місто”
№ 7 від 20.02.2025
Інформація
про страховий продукт №116 «Комплексне страхування подорожуючих по Україні»
№ з/п
|
Вид інформації |
Інформація для заповнення страховиком |
1 |
Об’єкт страхування |
Об’єкт страхування:
|
2 |
Страхові ризики, обмеження страхування |
В частині страхування на випадок хвороби (в тому числі медичне страхування) страховим ризиком є: захворювання, загострення хронічного захворювання, розлад здоров'я Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку або її смерті внаслідок захворювання або нещасного випадку, що сталися під час здійснення Застрахованою особою подорожі (поїздки). В частині страхування від нещасного випадку страховими ризиками є: Тимчасова втрата Застрахованою особою працездатності в результаті нещасного випадку у зв'язку з отриманням травм. Смерть Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку. В частині страхування витрат, пов’язаних з наданням допомоги (асистанс) особам, які потрапили у скрутне становище під час здійснення подорожі страховим випадком страховим ризиком є необхідність витрат на транспортування Застрахованої особи до найближчого медичного закладу та витрат на транспортування тіла Застрахованої особи до постійного місця проживання в Україні. Страховик не оплачує і не відшкодовує витрати на оплату медичної допомоги Застрахованій особі, якщо така допомога пов’язана з:
Лікуванням, діагностуванням чи отриманням консультації з приводу розладів слуху (наявність сіркових пробок, та/або попадання води).
Страховик не оплачує також витрати:
|
3 |
Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності) |
від 20 000 грн. до 150 000 грн. |
4 |
Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу |
від 3 грн. до 13,26 грн. за одну особу на 1 день. |
5 |
Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи |
За Договором встановлений Період очікування (часова франшиза) 2 (два) дні з дати початку дії Договору у випадку, якщо Застрахованою особою є іноземці, які подорожують Україною |
6 |
Територія та строк дії договору страхування |
Територія дії Договору – територія України (за винятком територій, що містяться в «Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», затвердженому наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 №309, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації. Строк дії договору визначається при укладенні Договору і починається не раніше часу надходження на рахунок Страховика страхової премії. |
7 |
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування |
Наслідком невиконання Страхувальником обов’язків по Договору може бути відмова у здійсненні страхової виплати. У випадку несплати страхової премії в повному розмірі та в строк, визначений в Договорі, Договір вважається таким, що не набув чинності. |
8 |
Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору |
Страховий продукт «Комплексне страхування подорожуючих по Україні» не пропонується разом із супутнім та/або додатковими товарами, роботою або послугами, що не є страховими, як складова одного пакета або договору. |
9 |
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності) |
Відсутні |
10 |
Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії |
Вік Страхувальника/Застрахованої особи, стан його здоров’я, кількість страхових випадків за попередніми договорами зі Страхувальником. |
11 |
Застереження для споживача |
Споживач повинен до укладення договору страхування ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності Страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат. Ознайомитись з вказаною інформацією можна в Інформаційному документі про стандартний страховий продукт за посиланням: https://ic-misto.com.ua/sites/default/files/doc-with-group/116%20novy.pdf та в Оферті за посиланням https://ic-misto.com.ua/about-us/dogovori-oferti |
Які документи необхідні для укладення договору страхування?
- паспорт;
- ідентифікаційний код (для громадян України).
Для отримання виплати у разі настання страхової події Вам необхідно:
- Звернутися до Асистанса Страховика протягом 24 годин за телефоном: 0-800-21-11-18 та отримати інформацію щодо подальших дій.
- Якщо Застрахованій особі необхідна екстрена медична допомога, а повідомити про це неможливо до початку її отримання, таке повідомлення передається Асистансу Страховика або Страховику відразу, як тільки це стане можливим, але не пізніше ніж протягом 24 годин з моменту отримання такої допомоги. Таке повідомлення може бути передане будь-якою особою, що діятиме від імені Застрахованої особи: її родичами, працівниками медичного закладу, тощо.
- Повідомити Асистансу Страховика:
- прізвище та ім'я Застрахованої особи;
- номер Договору страхування та термін його дії;
- точне місцезнаходження Застрахованої особи та її контактний телефон;
- опис того, що трапилось, та характер необхідної допомоги.
- Після звернення до Асистанса Страховика виконувати її рекомендації щодо своїх подальших дій.
- Сприяти вживанню Страховиком необхідних заходів щодо визначення причин страхового випадку, розмірів понесених витрат.
- Вживати заходи щодо запобігання та зменшення витрат, завданих внаслідок настання страхового випадку.
- У випадку, коли Застрахована особа з об'єктивних причин не зв'язалася із Страховиком для отримання необхідної допомоги та внаслідок цього повинна була самостійно оплатити вартість наданої їй медичної та/або іншої допомоги, вона зобов'язана узгодити це із Страховиком протягом 48 годин після надання такої допомоги.
- Якщо Застрахована особа, за узгодженням зі Страховиком, самостійно сплатила вартість наданих медичних та інших послуг чи придбала медикаменти за виписаними довіреним лікарем Страховика рецептами, їй повертається витрачена сума на підставі наданих документів.