Фото - «МІСТО» - переможець тендеру зі страхування артефактів Національного музею історії України

«МІСТО» - переможець тендеру зі страхування артефактів Національного музею історії України

Серед застрахованого майна - архівна кримінальна справа стосовно 360 громадян: Мердиєвського А., Маринича П.  та інших військовополонених-повстанців УПА, яких 22-23 листопада 1921 року було страчено в с. Базар, що на Житомирщині. Серед полонених 62 особи були  родом з Подільської губернії (нині Вінницької області).

Також страховою компанією «МІСТО» застраховано Печатку Командуючого Подільською повстанською групою 1924 року. Основним завданням Подільської групи було відволікання основних сил більшовиків від Волинської групи Тютюнника. Реалізувати план мали, пройшовши групою між червоноармійськими частинами у районі Бар — Хмільник — Вінниця — Житомир. 

Дана архівна документація належить  Галузевому державному архіву СБУ.


На відміну від країн Європи та США, в Україні не поспішають страхувати колекції творів мистецтва і предметів антикваріату. Та жоден музей чи сховище не застраховані від крадіжок, тому не дивно, що «Массандра» у 2003 році застрахувала колекцію, яка склала понад 971 тис. пляшок. Це залишається поки що єдиним відомим в Україні випадком страхування винних колекцій.

Наразі є можливість застрахувати:

  • твори образотворчого мистецтва (живопис, друк, фотографії, рідкісні книги); 
  • антикварну зброю; 
  • колекційні вина;
  • ювелірні прикраси;
  • колекційні автомобілі;
  • рідкісні марки і монети;
  • інші об’єкти колекцій.

ВАЖЛИВО: відповідно до статті 23 Закону України «Про музеї і музейну справу» музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання Музейного фонду України та предмети музейного значення, що підлягають внесенню до Музейного фонду України, які тимчасово вивозяться за межі України для експонування, реставрації або проведення наукової експертизи, підлягають обов'язковому страхуванню.

Наказом Міністерства культури і мистецтв України N 325 від 13.07.98 затверджено Інструкцію про порядок визначення оціночної та страхової вартості пам'яток Музейного  фонду України. Основою   для  визначення  страхової  вартості музейних предметів є аукціонні ціни.

Стосовно «виїзних» виставок застосовуються умови страхування «wall to wall», які були розроблені великим британським страховиком Lloyd’s Syndicate. Згідно з даними умовами покриваються усі ризики, пов’язані із переміщенням предметів мистецтва.

     


     


    Приєднуйтесь до нас
    та отримуйте всі новини першими

    Телеграм канал
    Замовити дзвінок