ПЛР-тест на COVID-19 для виїзду за кордон та медична довідка - фото

Нові правила в’їзду українців у ЄС та до інших країн світу

Європа та багато інших держав світу впроваджують нові правила в’їзду до своїх країн для туристів та поступово відкривають кордони, зокрема для українців. 

При в'їзді до більшості країн у мандрівників вимагають пред’явити медичну довідку міжнародного зразка (медичний паспорт), що підтверджує відсутність у них коронавірусу.

Аби отримати дозвіл на в’їзд в бажану країну, турист має пройти попередньо ПЛР-тестування на відсутність SARS-CoV-2 та отримати міжнародний медичний сертифікат, який засвідчуватиме, що тест на COVID-19 є негативним.

Основним або додатковим документом при в'їзді у велику кількість країн є ПЛР-тест: Албанія, Багамські острови, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Греція, Грузія, Естонія, Єгипет, Італія, Кіпр, Куба, Молдова, Мальдіви, Португалія, ОАЕ, Сейшели, Танзанія, Туреччина, Туніс, Угорщина та Шрі-Ланка.

Загалом, станом на 10 жовтня 2021 року українцям дозволили в’їзд у 133 країни світу.

Також у туристів усе частіше вимагається сертифікат вакцинації. Для в’їзду у країни Європи українці мають бути щеплені вакцинами, схваленими Європейським агентством лікарських засобів або Всесвітньою організацією охорони здоров’я: Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson.

Перелік вимог щодо перетину кордонів країн світу:

 

 • Албанія

Для в’їзду в Албанію необхідно мати один із документів:

 1. сертифікат вакцинації (після другої дози повинно минути 2 тижні);
 2. негативний ПЛР-тест, зроблений мінімум за 72 години до в'їзду;
 3. експрес-тест, зроблений мінімум за 48 годин;
 4. довідка про одужання від COVID-19 (має діяти 6 місяців включно після одужання).

Правила не розповсюджуються на дітей до 6 років.

 • Багамські острови

У туристів, крім дітей до 11 років, вимагається негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 5 днів до в’їзду, або сертифікат вакцинації, виданий не менше ніж за 2 тижні до перетину кордону.

 • Бельгія

Бельгія дозволила в’їзд усім українцям за умови наявності страхового поліса, який відповідає вимогам ЄС, та сертифіката про вакцинацію, затвердженими в ЄС вакцинами. При відсутності COVID-сертифіката потрібно надати негативний ПЛР-тест, пройдений не менш ніж за 72 години до в'їзду, та довідку, видану дипломатичною або консульською установою Бельгії, що підтверджує важливість поїздки.

 • Білорусь

Білорусь відкрила кордони для дипломатів, близьких родичів, громадян, які мають дозвіл на проживання у Білорусі, студентів, а також туристів, що в'їжджають через аеропорт в Мінську. Іноземці, старші 6 років, мають пред’явити негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 72 годин до в’їзду. Українцям без даного документу можуть відмовити у в’їзді. Дані правила не розповсюджуються на громадян з дозволом на проживання у Білорусі. При пред'явленні документу про 24-годинний транзит ПЛР-тест і самоізоляція не потрібні.

 • Болгарія

30 жовтня 2021 року змінено правила в'їзду до країни: можуть в'їжджати лише українці з постійним чи довгостроковим проживанням в Болгарії, а також члени їх родин. На кордоні необхідно буде пред'явити сертифікат вакцинації, виданий згідно вимог ЄС, та ПЛР-тест, зроблений за 72 години до в'їзду. У дітей 12-18 років вимагається негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до приїзду в Болгарію.

 • Греція

При перетині кордону потрібно пред'явити будь-який наступний документ:

 1. сертифікат вакцинації, зроблений мінімум за 14 днів до дати в'їзду (дозволені вакцини: Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, Novavax, Johnson + Johnson, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm тощо);
 2. негативний ПЛР-тест, пройдений не раніше ніж за 72 години до прильоту;
 3. негативний експрес-тест, зроблений не менш ніж за 48 годин до в'їзду;
 4. довідка про одужання від COVID-19, видана через 30 днів після 1-го позитивного тесту, з терміном дії 180 днів;
 5. цифровий документ, зокрема у додатку «Дія», з сертифікатом про вакцинацію чи ПЛР/експрес-тест, зроблені не раніше ніж за 72/48 годин відповідно.
 • Грузія

Під час подорожі повітряним шляхом потрібен сертифікат вакцинації будь-якою вакциною. У туристів, які подорожують наземним транспортом, вимагається, окрім паспорта вакцинації, негативний ПЛР-тест.

 • Данія

10 листопада Данія оновила правила для українців. Необхідний сертифікат вакцинації ЄС або сертифікат з додатка "Дія", який містить підтвердження одужання від COVID-19 або повну вакцинацію, затвердженими в ЄС вакцинами. Якщо COVID-сертифікат відсутній, потрібно здати ПЛР-тест протягом 2 діб після перетину кордону та відправитись на 10-денну самоізоляцію. Самоізоляція припиняється при пред'явленні негативного результату тесту, зробленого не менш ніж за 4 дні після в'їзду в Данію.

Також згідно із регламентом ЄС, українцям необхідна медична страховка з сумою покриття 30 000 євро.

 • Домінікана

Для в’їзду в Домініканську республіку страховка від COVID-19 не обов’язкова, але рекомендується. Негативний ПЛР-тест не вимагається, а тестування в аеропорту проводиться лише при наявності симптомів хвороби.

 • Естонія

В'їзд у країну можливий із паспортом вакцинації, дозволеними в Естонії вакцинами: Pfizer, AztraZeneca, CoronaVac. Для українців без COVID-сертифіката, що подорожують з робочою, навчальною метою чи відвідують рідних, необхідне документальне підтвердження причини поїздки. А також - негативний результат ПЛР-тесту, зробленого за 72 години до в'їзду, чи експрес-тесту, пройденого за 48 годин до перетину кордону Естонії. Усі туристи без паспорта вакцинації відправляються на 10-денну самоізоляцію.

 • Єгипет

За оновленими правилами, для туристів, які хочуть потрапити до Єгипту, необхідна страховка від COVID-19 та сертифікат вакцинації, затвердженими в Єгипті вакцинами: Pfizer, AztraZeneca, CoronaVac, Sputnik, Johnson + Johnson, Moderna, отриманий не менше чим за 2 тижні до прильоту в Єгипет. Сертифікати з додатка "Дія" не підходять. 

Без дійсного паспорту вакцинації українці, крім дітей до 6 років, зобов'язані пред'явити:

 1. негативний ПЛР-тест, зроблений не раніше ніж за 72 години до в'їзду, він має містити час та дату проведення ПЛР-тесту та печатку зареєстрованої лабораторії;
 2. або QR-код з посиланням на результат тесту, що зберігається на офіційному сайті лабораторії.

Українці, які прилітатимуть у Хургаду, Шарм-ель-Шейх, Марса-Алам та Таба без COVID-сертифіката, можуть здати тест в аеропорті.

 • Ізраїль

Для в'їзду в Ізраїль вимагається медична страховка. В'їзд вільний для українців, вакцинованих затвердженими ВООЗ вакцинами або перехворівших на COVID-19. При умові, що туристи не подорожували до країн червоної зони протягом останніх 2 тижнів та мають достатні підстави для в'їзду в країну.

 • Індія

В'їзд у країну вільний за наявності повного курсу щеплення. Якщо турист надасть сертифікат вакцинації, тоді звільняється від тестування і самоізоляції.

 • Іспанія

Для в'їзду в Іспанію українцям (окрім дітей до 12 років) необхідний страховий поліс на весь період перебування (мінімальне покриття - 30 000 євро) відповідно до статті 15 Регламенту Європейського парламенту №810/2009. А також потрібно пред'явити сертифікат вакцинації (повний курс вакцинами Pfizer, AstraZeneca, Covishield, Janssen, Moderna, Sinovac, Sinopharm). Діти віком до 12 років можуть безперешкодно перетинати кордон у супроводі вакцинованих батьків. 

Негативний ПЛР-тест (максимум за 72 години), експресс-тест (за 48 годин) чи довідка про одужання (максимум за 180 днів) підходять лише для певних громадян: медичних працівників, дипломатів та представників консульств, студентів тощо. 

 • Італія

Для в’їзду до країни без проходження 5-денної самоізоляції необхідно пред'явити: 

 1. сертифікат вакцинації, затвердженими в ЄС вакцинами (Pfizer, Johnson and Johnson, Moderna, AstraZeneca);
 2. негативний результат ПЛР чи експрес-тесту зроблений не раніше ніж за 72 годину до прибуття;
 3. заповнена онлайн форма (Passenger Locator Form).

За відсутності COVID-сертифікату потрібно пред'явити негативний результат ПЛР-тесту та самоізолюватися протягом 5 днів.

 • Кіпр

Станом на 16 листопада Кіпр оновив умови в'їзду до країни. На кордоні вимагатимуть сертифікат вакцинації (дозволені вакцини: Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Janssen, Sinovac, Sputnik, Sinopharm. Інакше - потрібно надати негативний результат ПЛР-тесту, який зроблено максимум за 72 години до прибуття. На дітей до 12 років дані вимоги не розповсюджуються. Окрім цього, вимагається підтвердження реєстрації на платформі CyprusFlightPass.

 • Куба

Туристам, які бажають відвідати Кубу, необхідна страховка від COVID-19, а також негативний результат ПЛР-тесту, зроблений максимум за 72 години до в'їзду, або будь-який сертифікат вакцинації з чітко вказаною назвою вакцини та датою вакцинації (рекомендується надавати в паперовому вигляді).

Для дітей віком до 12 років потрібна лише страховка, яка покриває COVID-19.

 • Литва

В'їзд туристам можливий при наявності сертифікату вакцинації (зроблений мінімум за 14 днів вакцинами: Janssen - однією дозою, Pfizer, Moderna, AstraZeneca - 2 дозами), заповнений англійською чи іншими мовами ЄС. Підходить також сертифікат, завантажений у застосунку “Дія”, міжнародний жовтий сертифікат вакцинації, EU digital COVID certificate і т.д. Тим, хто перехворів на COVID-19, а також щепленим хоча би один раз дозволеними у Литві вакцинами, потрібно мати документальне підтвердження англійською мовою (підходять сертифікати, згенеровані в додатку "Дія").

 • Мальдіви

Для в'їзду необхідні наступні документи: страховка, яка покриває COVID-19, та негативний ПЛР-тест, пройдений за 4 дні до прильоту. Його потрібно завантажити в декларацію здоров'я за 24 години до прибуття в країну. Такий сертифікат необхідний для всіх, окрім дітей до 1 року, і повинен включати наступні дані:

 1. прізвище та ім'я гостя;
 2. номер і серію закордонного паспорта;
 3. назву та адресу закладу, в якому здійснювалось ПЛР-тестування;
 4. дату, час та негативний результат ПЛР-тестування.
 • Мексика

При перетині кордону вимагається страховка, яка включає покриття COVID-19. Тестування в аеропорту відсутнє. Негативний ПЛР-тест не потрібно надавати.

 • Молдова

Станом на 17 листопада 2021 року потрібен один із документів:

 1. сертифікат вакцинації в застосунку "Дія";
 2. паперовий сертифікат у "Дія" з QR-кодом;
 3. жовтий сертифікат у паперовому вигляді, виданий сімейним лікарем;
 4. негативний ПЛР-тест, зроблений максимум за 72 години;
 5. негативного експрес-тест, пройдений максимум за 48 годин до в'їзду.

При в'їзді додатковий ПЛР-тест не вимагається.

 • Німеччина

Від 10 жовтня 2021 року в'їзд можливий лише з сертифікатом повної вакцинації, дозволеними у Німеччині вакцинами: Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca (від останньої дози має минути мінімум 14 днів). Туристам з України потрібно зареєструватися за посиланням: www.einreiseanmeldung.de і пред'явити підтвердження реєстрації при в'їзді до країни. Одразу після перетину кордону потрібно вирушити до місця проживання і відправитися протягом 10 днів на 14-денну самоізоляцію.

 • Польща

В'їзд дозволено туристам, які мають сертифікат вакцинації англійською чи польською мовами, що підтверджує повний курс щеплення дозволеними у ЄС вакцинами: Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Jonson&Jonson (від останньої дози має минути 14 днів). Або європейський цифровий сертифікат COVID, який підтверджує одужання за 6 місяців до перетину кордону Польщі. Також в'їзд вільний для дітей до 12 років, батьки яких є повністю щепленими від COVID-19.

Інакше доведеться відправитись на 10-денний карантин, який може бути скорочений за наявності негативного ПЛР тесту, пройденого не раніше, ніж на 7 день від в'їзду до Польщі.

 • Португалія

У подорожуючих до Португалії українців, окрім дітей до 12 років, вимагається документ на вибір: 

 1. паперовий чи електронний європейський сертифікат вакцинації;
 2. український сертифікат вакцинації, який підтверджує повний курс щеплення затвердженими у ЄС вакцинами: AstraZeneca, Janssen, Moderna, Pfizer;
 3. паперовий або електронний цифровий сертифікат про одужання з додатка "Дія" (має містити QR-код);
 4. негативний ПЛР-тест, зроблений не раніше ніж за 72 години;
 5. негативний експрес-тест, пройдений максимум за 48 годин.
 • ОАЕ

Для в'їзду потрібна страховка від COVID-19 із покриттям витрат на лікування та ізоляцію. А також негативний ПЛР-тест, котрий гість пройшов не пізніше 72 годин до в'їзду. Міжнародний медичний сертифікат із результатом тестування має бути в паперовому вигляді та англійською мовою. У цілях безпеки в аеропорту усіх гостей протестують додатково коштом ОАЕ. Діти у віці до 12 років, пасажири, які мають інвалідність середньо-важкого ступеня, не підлягають тестуванню.

Варто зауважити, що правила в'їзду до Еміратів дещо відрізняються між собою, в Абу-Дабі та Дубай, зокрема.

 • Саудівська Аравія

Саудівська Аравія відкрита для тих, хто пройшов повний курс вакцинації. Для в’їзду потрібні сертифікат вакцинації, затвердженими владою країни вакцинами, та ПЛР-тест за 72 години до прибуття. Вакциновані громадяни звільняються від самоізоляції.

 • Сейшели

Туристи повинні пред'явити страховку, яка покриває ізоляцію та лікування COVID-19, негативний ПЛР-тест, зроблений в акредитованій лабораторії максимум за 72 години до перетину кордону. Усі дані потрібно буде внести на дану платформу: https://seychelles.govtas.com.

 • Словаччина

Вільно в'їжджати до Словаччини можуть українці, які мають сертифікат вакцинації, що підтверджують проходження повного курсу щеплення наступними вакцинами: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Covaxin, Sinopharm та Sinovac (сертифікат англійською, словацькою чи чеською мовами з додатка "Дія" теж підходить). Має минути 14 днів мінімум і 12 місяців максимум після отримання останньої дози вакцини.

Невакциновані туристи будуть змушені відправитись на 10-денну самоізоляцію, завершити яку зможуть, пред'явивши негативний ПЛР-тест не раніше ніж на 5 день перебування на самоізоляції.

 • Танзанія

Для в'їзду в Танзанію Посольство радить придбати страховку, яка покриває COVID-19. Вимагається негативний ПЛР-тест, зданий максимум за 96 годин до перетину кордону. Умова про тестування не поширюється на дітей віком до 5 років.

 • Туреччина

Необхідний один із чотирьох документів на вибір:

 1. сертифікат про вакцинацію, зроблений не раніше, ніж за 14 днів до запланованого вильоту;
 2. негативний ПЛР-тест, зданий протягом 72 годин до перетину кордону країни;
 3. документ, який підтверджує, що особа перехворіла на коронавірус протягом останніх шести місяців;
 4. експрес-тест, пройдений не пізніше, ніж за 2 дні до в'їзду в Туреччину.

На дітей до 12 років та транзитних пасажирів дані правила не розповсюджуються.

 • Туніс

Вакцинованим та невакцинованим туристам, окрім дітей до 12 років, потрібно пред'явити негативний ПЛР-тест (з обов'язковим QR-кодом), зроблений за 72 години до реєстрації.

Невакциновані подорожуючі або туристи, які не пройшли повний курс вакцинації, відправляються на 7-денну самоізоляцію, завершити яку зможуть, здавши негативний ПЛР-тест.

Українці, які нададуть сертифікат вакцинації з підтвердженням повного курсу щеплення дозволеними у Тунісі вакцинами (допускаються усі, затверджені ВООЗ, а також Sputnik V), звільняються від самоізоляції, як і туристи з негативним експрес-тестом, зданим в аеропорту.

 • Угорщина

Громадянам України, які бажають в'їхати в Угорщину, необхідна медична страховка, дійсна на території Європи.

При прибутті в країну повітряним шляхом додатково вимагається негативний ПЛР-тест, здійснений максимум за 72 годин до прильоту, або український чи угорський сертифікат вакцинації (від останньої дози має минути 14 днів). Діти до 18 років можуть безперешкодно в'їжджати з батьками, які мають сертифікат вакцинації (повний курс).

 • Франція

Для в'їзду потрібен COVID-сертфікат вакцинами: Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson, а також заповнена заява про відсутність симптомів коронавірусної хвороби та контактів з хворими на COVID-19. Вакцинація вважається повною, якщо пройшло 28 днів від щеплення Johnson & Johnson, та 7 днів - від першого щеплення іншими вакцинами.

 • Чорногорія

В'їзд можливий за наявності одного з документів:

 • дійсний сертифікат вакцинації будь-якою вакциною з останньою дозою, зробленою не раніше ніж за 2 тижні до в'їзду в Чорногорію;
 • негативний ПЛР-тест, пройдений не раніше ніж 72 годин або позитивний ПЛР-тест - не раніше 14 тижнів та не пізніше 180 днів до перетину кордону.
 • негативний експрес-тест, зроблений не менш ніж за 48 годин до прибуття.

Ці правила не розповсюджуються на дітей до 18 років.

 • Шрі-Ланка

Вимагається страховка, яка покриває COVID-19. Також в українців, крім дітей до 12 років, вимагається негативний ПЛР-тест, здійснений за 72 години до посадки. 

 1. Повністю щепленим дозволено вільний в'їзд, якщо вони нададуть міжнародний сертифікат вакцинації (від останньої дози має минути 14 діб). Шрі-Ланка визнає будь-яку вакцину. Якщо туристи подорожують з дітьми 12-18 років, останнім потрібно надати для в'їзду негативний ПЛР-тест. Дітям до 12 років в'їзд вільний.
 2. Неповністю щепленим (окрім дітей до 12 років), остання зроблена доза має бути зроблена мінімум за 14 днів до в'їзду, необхідно пройти ПЛР-тестування в аеропорту. При негативному результаті турист відправляється на самоізоляцію, яка триватиме до завершення 14-тиденного терміну від отримання другої дози вакцини.
 3. Невакцинованим потрібно здати ПЛР-тест в аеропорту і відправитись на 14-денну самоізоляцію. Завершити її можна, здавши на 12 день, пред'явивши негативний ПЛР-тест. 

Перед подорожжю до улюбленої країни рекомендуємо уточнювати зміни та доповнення на сайті посольства та консульства тієї держави, до якої прямуєте. Адже правила оновлюються постійно, а через всесвітню пандемію велика частина країн залишаються закритими для іноземних туристів.

Рекомендуємо інформаційний портал trip.gov.ua Департаменту консульської служби – структурний підрозділ Міністерства закордонних справ України.

Страхова компанія довідок про ПЛР-тест і вакцинацію не надає! СК «Місто забезпечує усіх своїх застрахованих клієнтів направленням на тестування до приватної лабораторії, котра видає медичні сертифікати для в’їзду в інші країни. Усю інформацію щодо довідок для виїзду за кордон уточнюйте у МОЗ.


Як отримати довідку про ПЛР-тестування для виїзду за кордон?

Крок 1. Потрібно мати будь-який договір страхування у СК «Місто».

Фото - купити туристичну страховку для виїзду за кордонЯкщо Ви ще не застраховані в СК «Місто» - купуйте онлайн туристичний поліс за кордон від COVID-19! Туристична страховка є обов'язковим документом при виїзді за кордон і рекомендована Міністерством закордонних справ для усіх громадян. А в багатьох країнах світу туристичний поліс, з покриттям COVID-19, - обов'язковим при в'їзді. Окрім того, Ви можете подбати про своє житло, застрахувавши його онлайн, або про своїх дітей, оформивши страховку «Школярик плюс» від нещасних випадків зі страховим захистом цілий рік 24/7.


Крок 2. Записатися на ПЛР-тест на коронавірус для виїзду за кордон.

Фото - записатися на ПЛР-тестування Зателефонуйте нам на гарячу лінію для оперативного запису на тестування: 0-800-211-118 (безкоштовно в межах України з будь-якого мобільного оператора). У зручний для Вас час необхідно відвідати лабораторію і пред'явити будь-який договір страхування СК «Місто» та за 3 хвилини пройти тест.


Крок 3. Через 1 добу отримати довідку з результатом тесту.

На наступний день отримайте міжнародну довідку з результатом ПЛР-тестування та відправляйтесь за кордон впевнено та спокійно.

Будьте здорові та в гарному гуморі!

Замовити дзвінок