ПЛР-тест на COVID-19 для виїзду за кордон та медична довідка- фото

Нові правила в’їзду українців у ЄС та до інших країн світу

Європа та багато інших держав світу впроваджує нові правила в’їзду до своїх країн для туристів після відкриття кордонів. Деякі з таких при в'їзді в країну запитують у мандрівників медичну довідку міжнародного зразка (медичний паспорт), що підтверджує відсутність у них коронавірусу.

Отож, щоб отримати дозвіл на в’їзд до однієї з бажаних країн, кожен турист повинен буде пройти попередньо ПЛР-тестування на відсутність SARS-CoV-2 та отримати міжнародний медичний сертифікат, який засвідчуватиме, що тест на COVID-19 є негативним.

Обов’язковим негативний ПЛР-тест є для в’їзду у такі країни, як: Єгипет, Мальдіви, Кіпр, Куба, Танзанія, ОАЕ, Греція, Грузія, Таїланд, Туніс, Туреччина, Хорватія, Болгарія, Багамські острови та Шрі-Ланка. Загалом, станом на 18 травня 2021 року українцям дозволили в’їзд у 107 країн світу.

Кожна з них надає свій перелік вимог щодо перетину кордону:

 • Албанія

Для в’їзду в Албанію необхідно мати страховий поліс, який покриває лікування COVID-19. 14-денний карантин та самоізоляція відсутні, як і тестування в аеропорту.

 • Багамські острови

Вимагається при перетині кордону негативний результат ПЛР-тесту, зроблений протягом 10 днів до в’їзду. 

 • Болгарія

З 1 червня при в’їзді до Болгарії необхідно мати будь-який з наступних документів :

 1. негативний результат ПЛР-тесту, зроблений за 72 години до в'їзду в країну;
 2. довідка з негативним результатом експрес-тесту, пройденим за 48 годин до перетину кордону;
 3. позитивний тест(ПЛР, ІФА) для мандрівників, які перехворіли на COVID-19 у період 15 - 180 днів від дати, зазначеної у документі;
 4. сертифікат, що підтверджує завершення програми вакцинації від COVID-19.

Для дітей до 5 років дані вимоги не розповсюджуються, як і для подорожуючих, які перетинають Болгарію транзитом.

 • Греція

При перетині кордону потрібно пред'явити будь-який з наступних документів:

 1. сертифікат про завершення вакцинації, зробленої мінімум за 14 днів до дати в'їзду;
 2. негативний результат ПЛР-тесту, пройдений не раніше, ніж за 72 години до прильоту;
 3. довідка про наявність антитіл.
 • Грузія

З 1 березня Грузія відкриває небо для українців. Рекомендується мати страховий поліс, який покриває COVID-19, а для довгострокового перебування - вимагається. Також перевіряється наявність негативного ПЛР-тесту, зробленого не пізніше ніж за 72 години до прильоту, або документу, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації. Необхідно буде повторно здати тест на 3 день перебування на території країни за свій рахунок.

 • Домінікана

Для в’їзду в Домінікану страховка не обов’язкова, але рекомендується. ПЛР-тест не вимагається, а тестування в аеропорту проводиться лише при наявності симптомів.

 • Єгипет

За оновленими правилами туристи, які хочуть потрапити до Єгипту, повинні будуть надати страховий поліс, який покриває лікування COVID-19 та негативний результат ПЛР-тест, зроблений за 72 години до прибуття. Сертифікат має бути в паперовому вигляді, виданим англійською мовою та містити:

 1. час та дата здачі ПЛР-тесту;
 2. печатку зареєстрованої лабораторії.
 • Кіпр

Для в'їзду у дану країну рекомендується мати туристичну страховку. А також  - негативний результат ПЛР-тесту на англійській мові, зроблений протягом 72 годин до приїзду в Кіпр.

 • Куба

Туристам, які бажають відвідати Кубу, необхідні:

 1. страховка з покриттям COVID-19;
 2. негативний результат ПЛР-тесту (зданий не раніше, ніж за 72 години до вильоту). 
 • Мальдіви

3 травня 2021 року Мальдіви ввели нові вимоги в'їзду до країни. Тепер необхідні наступні документи: страховий поліс, який покриває лікування COVID-19, та негативний результат ПЛР-тесту, пройдений за 4 дні до прильоту. Його потрібно завантажити в декларацію здоров'я за 24 години до прильоту. Такий сертифікат необхідний для всіх, окрім дітей до 1 року, і повинен включати наступні дані:

 1. прізвище та ім'я гостя;
 2. номер і серію закордонного паспорта;
 3. назву та адресу закладу, в якому здійснювалось ПЛР-тестування;
 4. дату, час та негативний результат ПЛР-тестування.
 • Мексика

При перетині кордону вимагається страховий поліс, який покриває лікування COVID-19. Тестування в аеропорту – відсутнє. Негативний результат ПЛР-тесту не потрібно надавати.

 • ОАЕ

Від 3 жовтня 2020 р. для в'їзду до однієї з топових країн в'їзд потрібна страховка з покриттям COVID-19 та негативний ПЛР-тест, котрий гість пройшов не пізніше 72 годин до в'їзду в країну. Міжнародний медичний сертифікат з результатом тестування має бути в паперовому вигляді англійською мовою. У цілях безпеки в аеропорту усіх гостей протестують додатково коштом ОАЕ. Діти у віці до 12 років, пасажири з інвалідністю середньо-важкого ступеня не підлягають тестуванню.

Варто зауважити, що правила в'їзду до еміратів дещо відрізняються між собою, в Абу-Дабі та Дубай, зокрема.

 • Сейшели

Необхідні умови в'їзду: медична страховка, яка покриває COVID-19, та негативний ПЛР-тест, зроблений не раніше ніж за 72 години до в'їзду.

 • Таїланд

За інформацією порталу Travel Off Path, до Таїланду можуть в’їжджати іноземці, які надали:

 1. негативний результат ПЛР-тесту, виконаний протягом 3-х днів до польоту;
 2. страховий поліс на суму, не менше $100 тисяч, який покриває лікування COVID-19.

Окрім того, після в’їзду в країну, мандрівникам зроблять повторний тест та відправлять на 14-денну самоізоляцію.

 • Танзанія

Потрібно пред’явити довідку про негативний ПЛР-тест, зроблену за 72 години до прильоту. Додатковий тест проводиться для мандрівників, які прилітають з країн зі значною захворюваністю на COVID-19, або з виявленими новими штамами СOVID-19. У такому випадку є обов'язковим карантин (14 днів).

 • Туреччина

Необхідно пред'явити страховку, яка покриває лікування COVID-19, та один з чотирьох документів на вибір:

 1. довідку про вакцинацію, зроблену не раніше ніж за 14 днів до запланованого вильоту;
 2. негативний результат ПЛР-тесту, зданий  протягом 3 днів до перетину кордону країни;
 3. документ, який підтверджує, що особа перехворіла на коронавірус протягом останніх шести місяців;
 4. експрес-тест, пройдений не пізніше ніж за 2 дні до в'їзду в Туреччину.
 • Туніс

При перетині кордону вимагається або негативний ПЛР-тест, або довідка про завершену вакцинацію, або документ, який засвідчує, що ви перехворіли на COVID-19 за 6 тижнів до прибуття.

 • Хорватія

З 14 квітня 2021 року Хорватію можуть відвідати туристи, які пред'явили один з наступних документів:

 1. довідку про вакцинацію;
 2. негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону;
 3. сертифікат про те, що ви протягом останніх 180 днів перехворіли на Covid-19.

Без пред'явлення необхідного документу, в’їхати в Хорватію можна за умови перебування на самоізоляції 10 днів і здачі тестів на території Хорватії за власний рахунок для виходу з самоізоляції.

 • Чорногорія

На кордоні не вимагається ні довідка про негативний ПЛР-тест, ні страховий поліс, який покриває COVID-19.

 • Шрі-Ланка

Необхідно пред’явити довідку про негативний ПЛР-тест, зроблений протягом останніх 96 годин до в’їзду. Також проводиться додаткове тестування в аеропорту.

Перед подорожжю до улюбленої країни рекомендуємо уточнювати зміни та доповнення на сайті посольства та консульства тієї держави, до якої ви прямуєте. Адже правила оновлюються постійно, а через всесвітню пандемію левова частина країн взагалі закривають в'їзд до своїх країн.

Страхова компанія «Місто» забезпечує усіх своїх застрахованих клієнтів направленням на тестування до приватної лабораторії, котра видає медичні сертифікати для в’їзду в інші країни. 

Як отримати довідку про ПЛР-тестування для виїзду за кордон?

Крок 1. Потрібно мати будь-який договір страхування у СК «Місто».

Фото - купити туристичну страховку для виїзду за кордонЯкщо Ви ще не застраховані в СК «Місто» - купуйте онлайн туристичний поліс за кордон з покриттям COVID-19! Туристична страховка є обов'язковим документом при виїзді з України і рекомендована Міністерством закордонних справ для усіх громадян. А в багатьох країнах світу туристичний поліс, з покриттям COVID-19, - обов'язковим при в'їзді. Окрім того, Ви можете подбати про своє житло, застрахувавши його онлайн, або про своїх дітей, оформивши страховку «Школярик плюс» від нещасних випадків зі страховим захистом цілий рік 24/7.


Крок 2. Записатися на ПЛР-тест на коронавірус для виїзду за кордон.

Фото - записатися на ПЛР-тестування Зателефонуйте нам на гарячу лінію для оперативного запису на тестування: 0-800-211-118 (безкоштовно в межах України з будь-якого мобільного оператора). У зручний для Вас час необхідно відвідати лабораторію з будь-яким договором страхування СК «Місто» та за 3 хвилини пройти тест.


Крок 3. Через 1 добу отримати довідку з результатом тесту.

На наступний день отримайте міжнародну довідку з результатом ПЛР-тестування та відправляйтесь за кордон впевнено та спокійно.

Будьте здорові та в гарному гуморі!

Замовити дзвінок