ПЛР-тест на COVID-19 для виїзду за кордон та медична довідка- фото

Нові правила в’їзду українців у ЄС та до інших країн світу

Європа та багато інших держав світу впроваджують нові правила в’їзду до своїх країн для туристів та поступово відкривають кордони, зокрема для українців. 

При в'їзді в країну у мандрівників запитують медичну довідку міжнародного зразка (медичний паспорт), що підтверджує відсутність у них коронавірусу.

Отож, щоб отримати дозвіл на в’їзд в бажану країну, турист має пройти попередньо ПЛР-тестування на відсутність SARS-CoV-2 та отримати міжнародний медичний сертифікат, який засвідчуватиме, що тест на COVID-19 є негативним.

Обов’язковим негативний ПЛР-тест є для в’їзду у такі країни, як: Єгипет, Мальдіви, Кіпр, Куба, Танзанія, ОАЕ, Таїланд, Туніс, Болгарія, Бельгія, Хорватія, Данія, Німеччина, Греція, Грузія, Туреччина, Хорватія, Багамські острови та Шрі-Ланка. Загалом, станом на 1 липня 2021 року українцям дозволили в’їзд у 120 країн світу.

Також у туристів усе частіше вимагається сертифікат вакцинацїї. Для в’їзду у країни Європи підходять вакцини, схвалені Європейським агентством лікарських засобів або Всесвітньою організацією охорони здоров’я: Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson та Sinopharm.

Кожна країна надає свій перелік вимог щодо перетину кордону:

 • Албанія

Для в’їзду в Албанію необхідно мати страховку від COVID-19. 14-денний карантин та самоізоляція відсутні, як і тестування в аеропорту.

 • Багамські острови

Вимагається при перетині кордону негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 10 днів до в’їзду. 

 • Бельгія

18 липня Бельгія дозволила в’їзд усім українцям за умови наявності страхового полісу, який відповідає вимогам ЄС. Також необхідно пред’явити один з наступних документів:

 1. негативний ПЛР-тест;
 2. сертифікат про вакцинацію (вважатиметься дійсним, якщо минуло 14 днів після дати останньої вакцинації);
 3. довідка про одужання, підтверджена позитивним тестом на COVID, зробленого не більше ніж за 180 днів після моменту тестування.
 • Болгарія

1 червня Болгарія оновила умови в'їзду і вимагає документ на вибір :

 1. негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до в'їзду в країну;
 2. негативний експрес-тест, пройдений за 48 годин до перетину кордону;
 3. позитивний тест (ПЛР, ІФА) для мандрівників, які перехворіли на COVID-19 у період 15 - 180 днів після дати, зазначеної у документі;
 4. сертифікат вакцинації.

Для дітей до 5 років дані вимоги не розповсюджуються, як і для подорожуючих, які перетинають Болгарію транзитом.

 • Греція

При перетині кордону потрібно пред'явити будь-який наступний документ:

 1. сертифікат вакцинації, зроблений мінімум за 14 днів до дати в'їзду;
 2. негативний  ПЛР-тест, пройдений не раніше, ніж за 72 години до прильоту;
 3. довідка про наявність антитіл.
 • Грузія

1 березня Грузія відкрила небо для українців. Рекомендується страховка від COVID-19, а для довгострокового перебування - вимагається. Також потрібні або негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше ніж за 72 години до прильоту, або сертифікат про вакцинацію. Необхідно буде повторно здати тест на 3 день перебування на території країни за свій рахунок.

 • Данія

17 липня Данія оновили правила в’їзду для громадян України. Згідно регламенту ЄС, українцям необхідна медична страховка з сумою покриття 30 000 євро. Також вимагається негативний ПЛР-тест, зроблений мінімум за 72 години до в’їзду в Данію, або експрес-тест (за 48 годин). При прибутті необхідно буде пройти повторне тестування.

 • Домінікана

Для в’їзду в Домінікану страховка від COVID-19 не обов’язкова, але рекомендується. Негативний ПЛР-тест не вимагається, а тестування в аеропорту проводиться лише при наявності симптомів.

 • Естонія

19 липня Естонія спростила умови в’їзду для українців. У громадян України, що в’їжджатимуть до країни на основі візи, вимагатиметься страховий поліс. Негативний ПЛР-тест та 10-денна самоізоляція не потрібні.

 • Єгипет

За оновленими правилами, для туристів, які хочуть потрапити до Єгипту, необхідна страховка від COVID-19, та негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до прибуття. Сертифікат має бути в паперовому вигляді, виданим англійською мовою та містити:

 1. час та дата здачі ПЛР-тесту;
 2. печатку зареєстрованої лабораторії.
 • Ізраїль

14 червня Ізраїль дозволив в'їзд українцям. Для перетину кордону вимагається страховка від COVID-19, та негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до прибуття. В Ізраїлі необхідно буде здати додатковий тест. Дана вимога розповсюджується навіть на тих, хто має сертифікат про вакцинацію чи довідку про видужання від COVID-19.

 • Іспанія

Від 7 червня для в'їзду в Іспанію українцям необхідний страховий поліс на весь період перебування з мінімальним покриттям 30 000 євро відповідно до статті 15 Регламенту Європейського парламенту № 810/2009. А також негативний ПЛР-тест (його доведеться пройти навіть з сертифікатом про вакцинацію або довідкою про видужання від COVID-19).

 • Кіпр

Для в'їзду у дану країну рекомендується мати туристичний страховий поліс. А також - негативний ПЛР-тест на англійській мові, зроблений протягом 72 годин до приїзду в Кіпр.

 • Куба

Туристам, які бажають відвідати Кубу, необхідні:

 1. страховка від COVID-19;
 2. негативний ПЛР-тест (зданий не раніше ніж за 72 години до вильоту). 
 • Латвія

Для в'їзду в Латвію потрібен документ на вибір:

 1. сертифікат про вакцинацію;
 2. документ про одужання;
 3. експрес-тест за 48 годин;
 4. негативний ПЛР-тест за 72 години до прибуття. 
 • Литва

До 25 липня 2021 року подорожі в Литву дозволені туристам, які мають сертифікат про вакцинацію. Негативного ПЛР-тест, зроблений не раніше ніж за 72 години, чи експрес-тест не менше ніж за 48 години до в'їзду, не звільняє туриста від самоізоляції.

 • Мальдіви

Для в'їзду необхідні наступні документи: страховка від COVID-19, та негативний ПЛР-тест, пройдений за 4 дні до прильоту. Його потрібно завантажити в декларацію здоров'я за 24 години до прильоту. Такий сертифікат необхідний для всіх, окрім дітей до 1 року, і повинен включати наступні дані:

 1. прізвище та ім'я гостя;
 2. номер і серію закордонного паспорта;
 3. назву та адресу закладу, в якому здійснювалось ПЛР-тестування;
 4. дату, час та негативний результат ПЛР-тестування.
 • Мексика

При перетині кордону вимагається страховка від COVID-19. Тестування в аеропорту – відсутнє. Негативний ПЛР-тест не потрібно надавати.

 • Німеччина

18 липня Німеччина дозволила безперешкодно в'їжджати до Німеччини за наявності одного з документів:

 1. негативний ПЛР-тестом, зроблений за 72 години до перетину кордону;
 2. експрес-тест за 48 годин;
 3. сертифікат про вакцинацію (остання доза має бути здійснена мінімум за 14 годин);
 4. документ про одужання (позитивний ПЛР-тест, зроблений мінімум за 28 днів та максимум за 6 місяців до прибуття).
 • ОАЕ

Для в'їзду в одну з топових країн потрібні страховка від COVID-19 та негативний ПЛР-тест, котрий гість пройшов не пізніше 72 годин до в'їзду. Міжнародний медичний сертифікат з результатом тестування має бути в паперовому вигляді англійською мовою. У цілях безпеки в аеропорту усіх гостей протестують додатково коштом ОАЕ. Діти у віці до 12 років, пасажири з інвалідністю середньо-важкого ступеня не підлягають тестуванню.

Варто зауважити, що правила в'їзду до еміратів дещо відрізняються між собою, в Абу-Дабі та Дубай, зокрема.

 • Сейшели

Необхідні умови в'їзду: страховка від COVID-19 та негативний ПЛР-тест, зроблений не раніше ніж за 72 години до в'їзду.

 • Словаччина

Для в'їзду необхідний сертифікат про вакцинацію (2 дози вакциною, затвердженою ВООЗ), інакше доведеться відправитись на 14-денну самоізоляцію. Для її завершення потрібно пройти ПЛР-тест не раніше ніж на 5 день самоізоляції.

 • Таїланд

За інформацією порталу Travel Off Path, до Таїланду можуть в’їжджати іноземці, які надали:

 1. негативний ПЛР-тест, виконаний протягом 3-х днів до польоту;
 2. страховий поліс на суму, не менше $100 тисяч, який покриває лікування COVID-19.

Окрім того, після в’їзду в країну, мандрівникам зроблять повторний тест та відправлять на 14-денну самоізоляцію.

 • Танзанія

Потрібно пред’явити негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до прильоту. Додатковий тест проводиться для мандрівників, які прилітають із країн зі значною захворюваністю на COVID-19, або тих, у яких виявили нові штами. У такому випадку є обов'язковим 14-денний карантин .

 • Туреччина

Необхідна страховка від COVID-19, та один з чотирьох документів на вибір:

 1. сертифікат про вакцинацію, зроблений не раніше ніж за 14 днів до запланованого вильоту;
 2. негативний ПЛР-тест, зданий  протягом 3 днів до перетину кордону країни;
 3. документ, який підтверджує, що особа перехворіла на коронавірус протягом останніх шести місяців;
 4. експрес-тест, пройдений не пізніше ніж за 2 дні до в'їзду в Туреччину.
 • Туніс

При перетині кордону вимагається або негативний ПЛР-тест, або сертифікат про вакцинацію, або документ, який засвідчує, що ви перехворіли на COVID-19 за 6 тижнів до прибуття.

 • Хорватія 

16 липня 2021 року Хорватія відкрила кордони для туристів, які пред'явили один з наступних документів:

 1. сертифікат про вакцинацію, видану не пізніше 14 днів від перетину кордону Хорватії та не більше 210 днів. При вакцинації Janssen / Johnson & Johnson (лише одна доза вакцини) - не пізніше 14 днів від в’їзду до країни;
 2. негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше 72 годин або експрес-тест за 48 годин до моменту перетину хорватського кордону;
 3. сертифікат про те, що ви протягом останніх 180 днів перехворіли на COVID-19 і отримали одну дозу вакцини протягом 6 місяців після зараження вірусом за 210 днів до моменту перетину кордону;
 4. позитивний ПЛР-тест або експрес-тест, згаданий вище, що підтверджує одужання від COVID -19, проведений за попередні 180 днів, або довідка про одужання, видана лікарем.

Без пред'явлення необхідного документу, в’їхати в Хорватію можна за умови перебування на самоізоляції 10 днів і здачі тестів на території Хорватії за власний рахунок для завершення самоізоляції.

 • Чорногорія

На кордоні не вимагається ні негативний ПЛР-тест, ні страховка від COVID-19.

 • Шрі-Ланка

Необхідно пред’явити негативний ПЛР-тест, зроблений протягом останніх 96 годин до в’їзду. Також проводиться додаткове тестування в аеропорту.


Перед подорожжю до улюбленої країни рекомендуємо уточнювати зміни та доповнення на сайті посольства та консульства тієї держави, до якої ви прямуєте. Адже правила оновлюються постійно, а через всесвітню пандемію велика частина країн залишаються закритими для іноземних туристів.

Страхова компанія довідок про ПЛР-тест і вакцинацію не надає! СК "Місто" забезпечує усіх своїх застрахованих клієнтів направленням на тестування до приватної лабораторії, котра видає медичні сертифікати для в’їзду в інші країни. Усю інформацію щодо довідок для виїзду за кордон уточнюйте у МОЗ.


Як отримати довідку про ПЛР-тестування для виїзду за кордон?

Крок 1. Потрібно мати будь-який договір страхування у СК «Місто».

Фото - купити туристичну страховку для виїзду за кордонЯкщо Ви ще не застраховані в СК «Місто» - купуйте онлайн туристичний поліс за кордон від COVID-19! Туристична страховка є обов'язковим документом при виїзді за кордон і рекомендована Міністерством закордонних справ для усіх громадян. А в багатьох країнах світу туристичний поліс, з покриттям COVID-19, - обов'язковим при в'їзді. Окрім того, Ви можете подбати про своє житло, застрахувавши його онлайн, або про своїх дітей, оформивши страховку «Школярик плюс» від нещасних випадків зі страховим захистом цілий рік 24/7.


Крок 2. Записатися на ПЛР-тест на коронавірус для виїзду за кордон.

Фото - записатися на ПЛР-тестування Зателефонуйте нам на гарячу лінію для оперативного запису на тестування: 0-800-211-118 (безкоштовно в межах України з будь-якого мобільного оператора). У зручний для Вас час необхідно відвідати лабораторію і пред'явити будь-який договір страхування СК «Місто» та за 3 хвилини пройти тест.


Крок 3. Через 1 добу отримати довідку з результатом тесту.

На наступний день отримайте міжнародну довідку з результатом ПЛР-тестування та відправляйтесь за кордон впевнено та спокійно.

Будьте здорові та в гарному гуморі!

 

Request a call